Jedna myš nestačí !

Uživatelé noteboků to znají, přestože mají integrováno polohovací zařízení (trackball, touchpad) rádi si připojí externí poctivou myš, která bude fungovat společně s integrovaným polohovacím zařízením.
Ani s desktopy nemusíme zůstat pozadu.

Proč připojit více myší ?

Nestačí říci jen, že prostě můžeme, přináší to i své výhody.
Tou nejdůležitějším výhodou je skutečnost, že každá myš má jiné vlastnosti (citlivost, přesnost, funkce) a tudíž se hodí k jiným účelům. Přesná myš na kreslení a rýsování. Svižnější myš zase oceníme v urputné sítové bitce, kde myš zakusí v zápalu boje i necitlivé zacházení, ale za pár fragů to stojí.

Jak to funguje ?

Prostě připojíme více myší na více portů (sériové, PS2, USB). Každá myš má v operačním systému zaveden ovladač. Pohyb myši, stisk tlačítka vyvolává tvz. událost (event), tyto události se zpracují a zašlou aktivní aplikaci (ta co má focus).
Události od více myší se skládají, z toho se skládá celkový pohyb myši (jednou myší můžete jet doleva, druhou doprava a kurzor bude stát).
Kurzor na obrazovce zůstává pořád jeden, jen se o něj můžete přetahovat více polohovacími zařízeními.

Ukázky

Následující obrázek ukazuje připojené čtyři myši. Jednu přes port PS2, dvě přes dva sériové porty a ještě jedna myš přísluší USB tabletu.
Dvě myši byli připojeny pouze z testovacích účelů. Uživatel používá jen dvě myši, sériovou pro hry a internet, a přesnou USB myš pro kreslení.


Druhá ukázka ukazuje dvě připojené myši, jedna se používá pro hry a dosové programy, druhá s možností scrollování pro pohodlné prohlížení internetu a dokumentů.

Jste odpůrci myší ?

Tak si alespoň můžete nainstalovat v Ovládacích panelech v tvz. Usnadnění funkci Myš klávesnicí.

Autor: Helium